Kapela

 • Bréba

  Tomáš Peterka

  frontman

 • Máca

  Marcel Berger

  kytara

 • Pablo

  Pavel Hurdálek

  baskytara/zpěv

 • Georg

  Jirka Záliš

  bubny

 • Little big john

  Honza Podstata

  tenor

 • Bořek

  Tomáš Podstata

  trubka

Historie kapely

Heebie Jeebies- je nejen píseň Louise Armstronga a voo-doo výraz pro pocit naprosté dezorientace, ale především už od roku 1993 kapela z Hronova. Původní sestava Tomáš Laštovička (kytara), Radek Laštovička (kytara), Pavel „Černá zmije“ Tuček (basa), Honza „Hanz“ Říha (bicí), Tomáš „Bréba“ Peterka (zpěv) se během let několikrát změnila, stejně jako repertoár. Od původního ovlivnění kapelami Pixies, U.K Subs, ranými Offspring, ale i Laibachem a dokonce kapelami stylu EBM se odvíjely první hudební kroky. Mix punku, crossoveru a také popu ovlivnil zvuk prvního šestipísňového dema „Už je tu zase to pitomý jaro“ z roku 1996, které vzniklo v Královéhradeckém studiu Past za spoluproducentského dozoru Pavla Sondy. V té době už rok posunoval na kytaře struny Aleš „Mulis“ Kulda, který nahradil Radka a přišel z kapely Danger. Po vydání dema a úspěšném křtu na náchodském zámku přichází nabídka nahrávací firmy Happy Music (která bohužel nebyla nikdy naplněna) a odchází kytarista Tomáš Laštovička. Dva roky hraje kapela s jednou kytarou a poté do sestavy přichází kytarista Jarka Vodička. V té době vzniká v Teplickém studiu Exil CD Fuckin´Boys, které díky nedostatku zkušeností provozovatelů studia (byla to jejich druhá frekvence) nedopadlo produkčně nejlépe. Natočeno bylo 21 skladeb, z toho 12 jakž takž použitelných.. Po natočení alba odchází baskytarista Pavel Tuček a Jarka tedy přebírá jeho post. V letech 1999-2001 prožívají Heebie Jeebies útlum. Málo koncertují, tvorba nových písní vázne. Nový vítr do plachet přináší začátkem roku 2002 Michal „Basbombardon“ Říha (tenor), bratr bubeníka a Michal „Juliani“ Rudolf (basová kytara).

V té době je vytvořena kostra nového koncertního programu, který staví na dechové sekci (zatím jednočlenné), vokálech a melodičnosti písní a na jaře se začala opět ve studiu Past točit deska „Krotitelé ruchů“. Čas je nepřítelem nás všech, takže deska byla dokončena až v polovině roku 2004 a křest proběhl na konci roku v Hronově. Zahrát si přišli i ex-basáci Jarka a Pavel, hrály se věci ze všech desek, včetně těch nejstarších kousků. Do sestavy se přidal trumpetista Jan „Zajda“ Zajíček, který chtěl jen zpestřit svým uměním koncert při křtu, ale poté zjistil, že bez Heebie Jeebies nemůže být, takže se stal regulérním členem.Na konci léta 2006 přibyl ještě do sestavy multiinstrumentalista Míra, který posunoval housle, kytaru a akordeon...všechny nástroje pochopitelně zvlášť, který kapelu na konci roku 2008 opouští a nahrazuje jej kytarista Martin "Polis" Poláček a na postu basáka vystřídal Julianiho Hugo, který přišel z revivalu Beat-Less a výrazně svým věkem (16) vylepšil věkový průměr kapely.

V květnu 2008 začala kapela v pražském studiu Hostivař pod vedením Zdeňka Šikýře pracovat na desce To se tam nevejde. Ta vyšla v říjnu téhož roku u vydavatelství Cecek Records a pokřtěna byla na koncertech v Machově a na Zděřině s účastí sboru Skřivánci a dalších hostů. K písni Horská dráha vznikl ještě téhož roku videoklip. S písní Kde je kulička? kapela uspěla v roce 2009 v soutěži Naděje Beatu a vyhrála cenu poroty Kalumet strýčka Indiána. V dubnu 2010 kapela získala 3. místo v soutěži amatérských hudebních skupin s názvem Radegast Líheň a v červnu první místo v soutěži Przeglad kapel rockowych, která se konala v polské Nowe Rudě. V létě téhož roku se managementu kapely ujal Pavel Lelek a koncem roku nás opustil trumpetista Zajda, kterého nahradil Tomáš Bořek Podstata.

Na jaře a v létě 2012 vznikla deska Ctrl + C, Ctrl + V, ke které přibyly celkem tři videoklipy a byla pokřtěna na Jiráskově Hronově před čtyřtisícovým davem fanoušků a s hosty Karolínou Fiedlerovou (zpěv), Martinem Bohoušem Bohadlem (housle) a Mildou Meierem (bicí). Na konci roku 2012 opouští Heebie Jeebies baskytarista Hugo, kterého nahrazuje seňor Pablo Hurdálek. V roce 2014 vyšla k dvacátému výročí kapely deska "20", na které se objevily covery písní HJ od spřátelených kapel, namátkou Imodium, S.P.S., Totální nasazení, N.V.Ú., Airfare, Komunál, 6 NaChodníku a dalších. Deska obsahuje také jednu píseň v podání HJ, a sice cover polských Hurt "Lecę ponad chmurami".

Pabla v roce 2015 střídá na postu basáka Sam Hawkins Mareš a v květnu 2016 opouští kapelu jeden ze zakladatelů a dlouholetý bubeník Hanz Říha, kterého nahrazuje zatím v pozici hosta Jirka Georg Záliš.

Na jaře 2017 začíná kapela nahrávat první tóny do nové desky v pražském studiu Hostivař u zkušeného Zdeňka Šikýře.

V srpnu 2017 kapela vydává své (podle kritiků) nejpovedenější CD s názvem "Cirkus." Křest proběhl v parku A. Jiráska v rámci divadelního festivalu Jiráskův Hronov. Kmotry nového CD byli Hana Nedvědová, Lucie Peterková a kapela Satelit Kanibal z Hradce Králové.

Smutnou zprávou bylo, když se na konci téhož roku rozhodl zakládající člen a táta kapely Aleš "Mulis" Kulda ukončit učinkování z rodinných důvodů. Toho nahradil v lednu 2018 rodák z Hronova a zkušený kytarista Marcel "Máca" Berger, který své působení v kapele odstratoval koncertem v Peci pod Sněžkou 10.2.2018 v Klondike clubu.

Během svého fungování natočila kapela několik videoklipů, poskytla rozhovory Českému Rozhlasu, Rádiu Metuje, TV Prima, Alternativa TV, Big Bangu, MF Dnes, Deníkům Bohemia, deníku Právo, TV Genus Plus, mnoha internetovým magazínům, a dalším. Heebie Jeebies mají za sebou hraní na velkých festivalech po celé republice, v klubech i na Slovensku a v Polsku a dokonce na kuriózních místech, jako v autoservisu, v pivovaře, na plese gymázia, či univerzity apod.:-)